İnternetten Para Kazanma Yolları (2021 Güncel)

İnternetten Para Kazanma

Teknoloji’nin gelişmesi ile birlikte internetten para kazanma oranı da git gide artış gösteriyor. Farklı iş olanakları ile online pek çok işten kazanç elde ediliyor.

İnternetten para kazanma yolları yaygın bir şekilde araştırılmaya başlandı. Kolay yollardan para kazanmak isteyen kişiler internet ortamında yapabilecekleri işleri araştırıyor. Farklı iş kollarına ait internetten para kazanma yöntemleri her geçen gün popüler bir şekilde artıyor. Peki, internetten nasıl para kazanırım? Ve online para kazanmak kolay mı? gibi sorular ile sıkça karşılaşılıyor.

Günümüzde pek çok kişi kazancını internette yaptığı iş ile sağlıyor. Günün nerdeyse tamamını internet ortamında geçirerek ciddi gelirler elde ediliyor. İnternetin sunduğu bu avantaj ile iş bulamayan kişilere de bir umut oluyor. Aynı zamanda gece gündüz çalışmayı seven iş kolik kişiler de ekstra internetten para kazanmanın yollarını araştırıyor. Dolayısı ile internet ortamında para kazanmak mümkün bir hale geliyor.

İnternetten Para Kazanmak

En kazançlı internet işleri arasında seçim yaparak çalışmaya bir an önce başlayabilirsiniz. İnternette geçirdiğiniz vakit boyunca kazancınızı katlamanız mümkündür. Ev ortamında konforundan vazgeçmeden çalışmak ve para kazanmak isteyen kişiler aylık yüksek kazanç elde edebilir.

Makale Yazmak

Web sitelerin en büyük ihtiyacı olan özgün içerikler üreterek kazanç elde edebilirsiniz. Eğer dil bilgisi kurallarına hakimseniz ve kaleminiz güçlü ise bu iş tam size göre! Yazdığınız özgün içeriklerin okurlara ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Genellikle blog ile para kazanmak isteyen kişiler tercih etmektedir. Ancak piyasa da özgün içerik üreticisi arayan firmalar ile iş birliği yaparak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Affilate (Satış Ortaklığı) Yaparak Para Kazanmak

Firmaların hizmet ve ürünlerini internet ortamında pazarlamanız durumunda komisyon kazanırsınız. Yani işletme sahipleri ürünlerinin tanıtımını yapması için sizinle belirli bir komisyon karşılığında anlaşılır. Günümüzde satış ortaklığı yaparak internetten para kazanabilirsiniz.

E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak

Gelişen teknoloji dünyasında pek çok ürün ve hizmet e-ticaret ile tanıtılıyor ve satışı yapılıyor. Online mağazalar ürünlerini ve hizmetlerini tüketiciye sunuyor. Eğer online satış yaparak kazanç elde etmek istiyorsanız ürün ve hizmet satışı yapabilirsiniz.

Youtube Videoları Çek ve Reklam Geliri Elde Et!

Youtube platformu günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Reklam veren firmalar daha fazla kitleye ulaşmak için reklam vereceği kanallar kullanmaktadır. Son zamanda popüler olarak sıkça kullanılan youtube videoları çekerek para kazanma imkânı sağlıyor. Çektikleri videolar ile ünlü olan youtuberlar reklam alarak yüksek kazanç elde ediyor.

Stok Fotoğrafı Satmak

İnternette paylaşılan fotoğrafların telif hakkı nedeni ile ortadan kaldırmak için hizmet sunan bazı ajanslar belirli bir ücret karşılığında telif hakkı olan fotoğrafları satıyor. Eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız stok fotoğraf satma platformuna üye olarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Banner Reklam Almak

Banner reklam vermek isteyen kişilerin sizlere ulaşmasını sağlayın. Bunun için uygun reklam kanallarını sıkıca takip etmelisiniz. Pek çok firma ziyaretçisi yüksek olan blog veya web sitelere ulaşarak satışını yaptıkları ürün ya da hizmetlerin reklamını yapmasını sizden ister. Bu şekilde ciddi anlamda kazanç elde edebilirsiniz.

Advertorial İçerik Yayınlamak

Belirli bir hizmet veya ürün hakkında dolaylı olarak anlatıma Advertorial reklam denir. Sunduğunuz hizmetin ya da ürünün daha geniş kitleye ulaşılmasını isteyen kişiler sizlere Advertorial reklam verecektir. Bu reklam türü sadece metinden oluşmaz.

Google Adsense

Günümüzde yaygın olarak kullanımı olan Google Adsense, ücretsiz ve kullanımı kolay ir uygulamadır. Web siteleri ve blog sitelerinin çoğu bu yöntem sayesinde günlük ziyaretçi sayısı ile kazanç elde edebiliyor. Aynı zamanda forumlar ve youtube kanalları da Google Adsense aracılığı ile yüksek gelir elde ediyor.

Backlink Satışı Yapmak

Web sitesi olan kişiler gelir elde etmek için backlink satarak para kazanabilir. Backlink, web sitesi ya d blog sitesi aracılığı ile farklı web sitesine link verme işlemidir. Ziyaretçi sayısı fazla olan web siteler de yüksek kazanç elde edilir.

Dropshipping Yapmak

E-ticaret ortamında para kazanmak için tercih edilen yöntemlerden biridir. Dropshipping stoksuz e-ticaret olarak tanımlanır. Yani ürün stoğunu yapmak gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Ayrıca depo, dükkân gibi alanlara ihtiyaç duyulması için kira gideri de yoktur. Tedarikçi firma ile müşteri arasında aracı olarak web sitenizde ürünlerin satışını yapabilirsiniz.

Mobil Uygulamalarda Para Kazanmak

Mobil uygulamalardan para kazanmak oldukça kolay bir yöntemdir. İnternetten para kazanma yöntemlerinden en çok tercih edileni oyunlar ve uygulamalar ile kazanç elde etmektir. İOS ve Android tabanlı tüm akıllı cihazlarda uygulamaları ücretsiz olarak indirerek kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Google Play Store’de bulunan para kazandıran uygulamaları güvenilir bir şekilde indirerek kurabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamaları istediğiniz her yerden kullanabilirsiniz.

Sanal Asistanlık Yapmak

Evinde home office çalışmayı seven kişiler için sanal asistanlık oldukça keyifli bir iştir. Bu kişiler telefon, tablet ya da bilgisayar üzerinden online olarak firmalarda yaptığı çalışmalara destek olmakla görevlidir. Günün belirli saatlerinde çalışarak kendi uzmanlık alanlarında hizmet vermektedirler. Ofise gitmeden ev ortamında online olarak çalışmak isteyen kişiler bu iş imkanını değerlendirebilir.

Blog Yazarak Para Kazanmak

Kendi bilgilerinizi ve deneyimlerinizi kitlelere ulaştırmak için blog yazabilirsiniz. Ücretsiz programlar aracılığı ile kendi bloğunuzu kolayca oluşturabilirsiniz. Günde birkaç saat çalışarak içerikleri güncel tutarak düzenli gelir elde edebilirsiniz. Yaklaşık 1 yıl sonra yüksek kazanç elde edilecek bir iştir. Günümüzde blog yazarak para kazanan pek çok kişi bulunmaktadır.

Online Ders Vererek Para Kazanma

İnternet kullanımı yaygınlaştıkça yüz yüze verilen eğitimler online olarak devam etmektedir. Özellikle takviye ders alması gereken öğrenciler ihtiyaçlarını karşılamak için arayışta bulunmaktadır. Online dersler, öğretmenler, eğitimciler ve diğer uzmanlar için ek gelir kaynağıdır. Eğer yabancı dil, matematik, fen ve Türkçe gibi derslere hakimseniz bu iş tam size göre!

İnstagram’dan Para Kazanmak

İnstagram hesabı açarak kendi ürünlerini ve hizmetleri sunarak kazanç elde eden pek çok kişi bulunmaktadır. İnternette para kazanmanın yollarından en güveniliri olan İnstagram’dan para kazanmak pek çok seçenek sunuyor. Örneğin; takı, bebek ürünleri, çora, iç giyim vb. ihtiyaç ürünlerini satarak kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca dükkân kiralayarak kira parası vermenize de gerek kalmaz. Home Office olarak satışınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 

Facebook’tan Para Kazanmak

Facebook, milyonlarca insanın kullandığı bir uygulamadır. İnsanları bir araya toplayan bu platform sayesinde kazanç sağlanabilir. Takipçi ve beğeni sayısı yüksek sayfalar satış ortaklığı için kullanılabilir. Aynı zamanda reklam alarak kolay para kazanılabilir. Fan sayfaları aylık düzenli olmasa da kazanç elde etmektedir. Ancak tüm enerjinizi sayfanızı büyütmeye verirseniz daha fazla reklam ve iş ortaklığı teklifi alabilirsiniz.

Etsy’de El İşi Ürünler Satmak

Etsy, tıpkı N11 gibi herkese açık Pazar yeridir. Ancak burada sadece el yapımı ya da vintage ürünler satılmaktadır. Takı, giyim ve mobilya gibi binlerce kategori de iş imkânı vardır. Özellikle el işi ve vintage ürünlere hayran olan kişiler sizlerden sıkça alışveriş yapacak ve sizin kazanmanızı sağlayacaktır. Kendi imal ettiğiniz el işi ürünlerine müşteri arayan kişiler bu şekilde kazanç elde edebilir.

Twitch TV Aracılığı İle Para Kazanmak

Twitch, oyuncular için canlı bir platformdur. Oyunu oynayan herkes canlı yayın açabilir. Bu şekilde farklı teknikler kullanarak kazanç elde edebilirsiniz. Eğer oyun oynamayı seviyorsanız aynı zamanda kazanç da sağlarsınız.

Pinterest Aracılığı İle Para Kazanmak

Pinterest, dünya genelinde ilgi duyan bir platformdur. İnternetten para kazanmak için oldukça elverişlidir. İnstagram’a benzer özelliği ile yalnızca görsel paylaşılmaktadır. Burada paylaşımlarınız ile kitleye hitap etmeniz ve takipçi toplamanız gerekmektedir. Hedeflediğiniz kişi sayısına ulaştığınızda satış ortaklığı yapabilirsiniz. Bu sayede web sitenize ziyaretçi çekerek daha hızlı kazanç elde edebilirisiniz.

Forum Sitesi Açmak

Forum sitenizi oluşturduğunuzda kendinize ait özgün içerikler eklemeniz gerekmektedir. Özgün içerikler ile Google zirvede çıkarak daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz. Eğer popüler bir form sahibi olmak istiyorsanız insanların ortak noktalarını belirleyin. İçerikleriniz her yaş grubuna hitap etmelidir. Bu sayede forum sitesi açarak para kazanma şansınız olabilir.

Sosyal Medya’da Influencer Olmak

Sosyal medya da influencer olmak oldukça zordur. Ancak getirisi oldukça yüksektir. Doğru stratejiler izlendiğinde kısa sürede influencer olunabilir. Devamlı olarak harika içerikler yayınlamanız gerekmektedir. Yoğun kitleye sahip olduğunuz yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Günümüzde bu şekilde kazanç sağlayan çok sayıda kişi var.

Online Çeviri Yapmak

Yabancı dili çok iyi bilen kişiler online çeviri iş ilanlarına başvuru yaparak çeviriler yapabilir. Bu şekilde ciddi anlamda yüksek kazanç sağlanır. Sizler de bildiğiniz yabancı diller de çeviri işi yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

Freelancer Çalışmak

Günümüzde milyonlarca freelance çalışan kişi bulunuyor. Farklı becerilere sahip kişiler kendi iş alanlarına uygun freelancer iş bulabilir. Bunun için çeşitli web sitelerinde iş ilanları bulunuyor. Çoğunlukla çeviri, makale yazarlığı, editörlük, logo tasarımı, video düzenleme ya da PowerPoint sunumu hazırlama gibi işler olabilir.

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

Yazmayı seven kişiler e-kitap sitesinden yazdığı yazıyı yayınlayarak kazanç elde edebilir. Ancak çok iyi bir kitap yazdıysanız kazancınız da yüksek olur. Ayda 1.000 dolar ve daha fazlasını bu şekilde kazanabilirsiniz. Bu uygulama ücretsizdir. Hızlı bir şekilde kaydınızı tamamlayarak kısa sürede gelir elde edebilirsiniz.

Twitter’dan Para Kazanmak

Twitter oldukça popüler bir platformdur. Tıpkı İnstagram ve Facbook’ta olan satış ortaklığını Twitter’da da gerçekleştirebilirsiniz. Eğer aktif bir hesabınız var ise paraya çevirmeniz oldukça kolay olacaktır.

Online Dil Öğretmenliği Yapmak

iTalki, dil eğitimcileri için online platformdur. Sisteme kayıt olan öğretmenler öğrencilere dil eğitimi vererek kazanç elde edebilir. Evden kolayca para kazanabileceğiniz bir sistemdir. Bunun için bilgisayar, mikrofon, kamera ve deneyimli olmanız gerekmektedir. Ders ücretini öğretmenler kendisi belirlemektedir.

Para Kazandıran Uygulamalar

Aşağıda yer alan uygulamaları kullanarak kazanç elde edebilirsiniz.

 • Yandex Toloka,
 • Foap,
 • Bounty,
 • Ebates,
 • Artiway,
 • YouGov TR,
 • Fikir Pazarı,
 • İpsos i-say TR,
 • Survey Pago TR,
 • PostBee,
 • Money APP,
 • What’s Around,
 • Airbnb,
 • Slidejot,
 • Google ödüllü anketler,
 • Money Machine,
 • Field Agent,
 • Snap by Groupon,
 • Iconzoomer,
 • Pact,
 • BookScouter,
 • AppTrailers,
 • Loot,
 • Swagbucks,
 • Gigwalk,
 • Clashot,
 • Ibotta,
 • Mobee,
 • Shopkick,
 • Tap Cash Reward,

Web Tasarım Hizmeti Sunun

İşletmelerin web siteleri için tasarım yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Web tasarım hizmeti ile para kazanan pek çok kişi bulunuyor.

Mevcut Bir Web Sitesi Alın

Geniş kitlesi olan bir web sitesi alarak para kazanabilirsiniz. Satın alınan web sitesinde satış ortaklığı yaparak yüksek gelir elde edebilirsiniz. Aynı zamanda web sitenizde ürün satarak gelir elde edebilirsiniz.

Para Kazandıran Oyunlar Oynayın

Günümüzde para kazanmanın en keyifli yolu sanırım oyun oynamaktır. Çiftlik bank gibi benzer pek çok oyun oyuncusuna para kazandırmaktadır. Aynı zamanda para kazandıran pek çok oyun bulunuyor. Bunlar;

 • Dota 2,
 • Second Life,
 • Depth,
 • Rusy,
 • Entropia Universei,
 • League Of Legends,
 • Counter Strke Global Offensive,
 • Playerunknown’s Battlegrounds
 • Team Fortress 2,
 • Swagbucks,
 • Inbox Dollars,
 • Cash Crate,
 • GSN Cash Games,
 • App Cent,
 • Clip2Play,
 • Gamesville,
 • Lala Loot,
 • Paid Game Player,
 • Play and Win,
 • Pogo,
 • XY Gaming,
 • Bingo For Money,
 • Free Slots 4U,
 • Slingo,
 • Dollar Candy,
 • Bingo Zone,
 • A Twitch TV,

Müzik Yapın ve Online Satın

Müzisyenler yaptıkları müzikleri online satabilir. Bu şekilde para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda amatör olarak bestelediğiniz şarkıları da satabilirsiniz.

İşletmelerin Sosyal Medya Hesaplarını Yönetin

Sosyal medya da sayısız işletme bulunuyor. Bu işletmelere ait sosyal medya hesaplarını yöneterek gelir edebilirsiniz. Aynı zamanda bu işi yapmak istiyorsanız tam zamanlı olarak çalışmanız gerekmektedir.

Link Kısaltarak Para Kazanmak

İnternette para kazanmanın diğer etkili bir yolu olan link kısaltma hem kolay hem de getirisi yüksek bir iştir. Bu işi yapmak için başka bir deneyime ihtiyaç yoktur. Uzun bir linki bu şekilde kısa bir linke dönüştürebilirsiniz. Bir URL kısaltıcı ile kolayca para kazanabilirsiniz. Bunun için güvenilir bir link kısaltıcı sitesine kayıt olmanız gerekmektedir. Kısacası link kısaltarak para kazanabilirsiniz.

SEO Hizmeti Vermek

Google gibi tüm arama motorlarında web sitelerin en üstte görünmesi için şirketlere veya kişilere SEO hizmeti sunabilirsiniz. Bu işi yapmayı bıraktığınızda SEO hizmetlerinizi satarak yine kazanç elde edebilirsiniz.

Online Reklam Oluşturun ve Yönetin

Mükemmel bir içerik üreticisi olan kişiler reklam oluşturma ve yönetimi yaparak kazanç elde edebilir. Online reklam oluşturmak ve yayınlamak kolay bir işlemdir. Metin, video ve görsel oluşturarak reklam yapılabilmektedir. İşletmelerin tanıtımı için online reklam yönetimi işini yaparak çok para kazanırsınız.

Domain Satın Al ve Sat

Yatırım yapmak için domain alıp satabilirsiniz. Bunun için yeni bir site satın alabilirsiniz. Bu iş aslında çok getiri sağlayabilir. Fakat işi iyi bir şekilde bilmeniz gerekir.

Online Platformlar Aracılığı İle Para Kazanmak

Sosyal medya hesaplarında ürün alıp satabilirsiniz. Bu e-ticaret ile eşdeğerdir. Sosyal medya hesabında bulunan kitleye hitap edecek ürünler satarak yüksek kazanç elde edersiniz. Günümüzde pek çok kişi online platformlarda para kazanmaktadır.

Online Anket Doldur, Para Kazan

Büyük şirketler zaman zaman araştırma yapmak ve gelecekteki hedeflerini netleştirmek için kullanıcıların fikirlerini almaktadır. İnternet ortamında pek çok firma anket hizmeti sunuyor. Görüşlerinizi doldurarak kazanç elde edebilirsiniz. Anket doldur para kazan oldukça yaygın yapılan bir iştir. Ancak güvenilir ve para ödeyen şirketler ile çalışmaya özen göstermelisiniz.

İnternetten gerçekten para kazanmak mümkün mü ?

Elbette, güvenilir bir çok kaynaktan kendinize ek getiri sağlayabilirsiniz.

Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap